Saudyjczycy chcą mieć swoje „Emirates”

with Brak komentarzy

Arabia Saudyjska chce pójść drogą swoich sąsiadów i w ramach dywersyfikacji krajowego przemysłu stworzyć duża linię lotniczą na wzór Emirates, Etihad czy Qatar Airways. Saudyjczycy już wkrótce mają dopiąć zamówienie na aż 40 nowoczesnych samolotów szerokokadłubowych.

Jak donosi Bloomberg – nowa linia lotnicza ma zakupić 40 samolotów Airbus A350, a potencjalnie cała transakcja może dotyczyć nawet 80 maszyn. Flotę uzupełnić mają samoloty wąskokadłubowe – A320 Neo lub Boeingi 737 Max.

airbus

Nowa linia ma nosić nazwę RIA i bazować w międzynarodowym porcie lotniczym King Khalid (RUH) w Rijadzie. Wraz z działającą już Saudią, z bazą w Dżuddzie ma rzucić wyzwanie rywalom zza miedzy.

Co to oznacza dla nas, pasażerów? Dobre wieści – kolejna duża linia lotnicza zwiększy konkurencję w tym regionie, a to musi prowadzić do spadku cen i kilku niezłych promocji.

Follow Michał:

Na pokładzie samolotu w sumie już ponad czterokrotnie okrążyłem ziemię. Uwielbiam szukać lotów w zupełnie nowe, mało znane lokalizacje. Wakacje bez oszczędzania byłyby dla mnie nudne ;)

Latest posts from