Lot poleci do Indii

with Brak komentarzy

dreamliner lotPolski narodowy przewoźnik ogłosił uruchomienie bezpośredniego połączenia z Polski do stolicy Indii. Loty będą odbywać się pięć razy w tygodniu.

– Długo oczekiwane połączenie LOT-u do Indii staje się faktem. Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że ten niezwykły kierunek dołącza dziś do rosnącej siatki połączeń LOT-u, a już we wrześniu tego roku, pierwszy Dreamliner LOT-u wyląduje w sercu Indii na Delhi Airport. To wspaniały moment w 90. letniej historii LOT-u, który jest jednocześnie miarą naszego dynamicznego rozwoju – powiedział w oficjalnym komunikacie Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Trasa polskiego przewoźnika do Indii była już zapowiadana blisko rok temu. Pierwszy Boeing 787-9 polskich linii lotniczych poleci na trasie do Delhi 17 września 2019 roku.

Lot informuje, że głównym czynnikiem, który przekonał linie do uruchomienia tego połączenia jest fakt, że Indie są siódmą gospodarką świata oraz najliczniej zaludnionym krajem. Przewoźnik liczy ponadto na ożywienie ruchu turystycznego pomiędzy Polską a Indiami.

Follow Michał:

Na pokładzie samolotu w sumie już ponad czterokrotnie okrążyłem ziemię. Uwielbiam szukać lotów w zupełnie nowe, mało znane lokalizacje. Wakacje bez oszczędzania byłyby dla mnie nudne ;)

Latest posts from